ANESİAD ESNAF SOHBETLERİ

0 2

Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği´nin her ay düzenlemiş olduğu Esnaf Sohbetleri bu ay Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı mescidinde yapıldı.    Program yemek ve namazından sonra Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Sn. Niyazi Dilek kısa bir konuşma yaptı. Ardından Ramazan Kayan Hocamız  konuşmasına başladı. konuşmadan bazı kesitler şöyle:

 “ Ramazanın gölgesi üzerimize düştü. Rahmet meltemleri yüreğimizi okşuyor. İnşallah bu rahmeti idrak edeceğiz, ihya edeceğiz ve ıslah olacağız.”

“ Yine hüzünle söylemek durumundayız. Ramazana girerken mazlum coğrafyalarımızın ızdırabında eksilen bir şey yok. Tam aksine artan çilelerimiz var, artan mazlumiyetlerimiz var, mahkumiyetlerimiz var, mağduriyetlerimiz var. Haliyle yeni Ramazana girerken yeni yüklerin, yeni acıların omuzlarımızda olduğu idraki ile bu Ramazanın hakkını nasıl vereceğiz? Bir taraftan da bunu düşünüyoruz.”

“Müslümanlardan uzak düşenlerin süreç içerisinde kulluk sorumluluklarına nasıl uzak düştüklerini, İslami hassasiyetlerinden nasıl uzaklaştıklarını, hevanın, nefsin, şeytanın egemenliğine nasıl kendilerini terkettiklerinin sayısız örnekleriyle karşı karşıyayız.”

Ramazan Kayan Hocanın sohbetinin ardından yatsı namazı kılındı ve program sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

four + 14 =