AKDAV YAZ OKULU ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

Eğitim Kültür Gezi ve Etkinliklerle Dolu Yaz Kursumuz

0 21

AKDAV YAZ OKULU ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

 

Bir buçuk aydır devam eden 2018 AKDAV Yaz Okulu programı Cuma günü son buldu. 36 kişilik mütevazı öğrencileriyle haftanın beş günü kesintisiz eğitim yapılan yaz okulunda öğrenciler farklı ders almanın, yeni bilgiler öğrenmenin sevincini yaşadılar.

Eğitmenliğini Melek Sonakalan, Betül Oruç ve Furkan Öztaş’ın üstlendiği yaz okulunda öğrencilere Kur’an’ı Kerim, Siyer, Temel İslami Bilgiler, Düşünce Atölyesi gibi derslerin yanı sıra çocukların sosyal ve kültürel etkinlikler içinde de yer almaları sağlandı. Ayrıca çocukların el becerilerine katkı sağlayacak etkinlikler ‘sosyal bir ders’ olarak programlarda yer aldı.

12-14 yaş grubunda yer alan öğrenciler içinde yetim Suriyeli çocuklarında olması yaz okuluna ayrı bir renklilik kattı. Ailelerinde zaman zaman katıldığı etkinlikler kaynaşmanın, dayanışmanın, paylaşmanın ve kardeşliğin güçlenmesi açısından önemli bir yer tuttu.

Hafta içi her gün saat 09.00 ile 13.00 arasında işlenen dersin sonunda öğrencilerimize öğlen yemeği ikram edilirken, haftanın yorgunluğu her Cuma günü yapılan piknik ve gezilerle atılmaya çalışıldı…

Eğitmenler, bir buçuk ayın tecrübesini önümüzdeki 2019 yaz okula taşıyarak daha kaliteli ve çeşitliliği daha fazla olan geniş kapsamlı yaz okulu için planlamalarını daha şimdiden yapacaklarını belirttiler.

 

 

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × 4 =