Siyer-i Nebi Yarışması Düzenlendi

0 74

Akdav’ın düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması İstanbul’da yapıldı.
Yönetim kurulu üyelerimizden Nihat Tunç Siyer yarışmasını Anadolu Ajansına değerlendi. Nihat Tunç, Ortaokul, lise, üniversite düzeyinde yapılan sınava Zeytinburnu’nda 2 bin 400 ortaokul, 750 lise öğrencisinin katıldığını kaydetti.

Tunç, 100 soru içeren sınava ilişkin şu bilgileri verdi:

“Ortaokul öğrencilerine, İhsan Süreyya Sırma’nın peygamberimizin hayatıyla ilgili kitabını 20 gün önce ücretsiz dağıttık. Lise öğrencilerine daha geniş hacimli bir kitap, üniversite öğrencilerine 2 ciltlik siyer kitabı verildi. Öğrencilerimiz bu kitapları okudular ve bugün de o kitaplardan hazırlanan sorulara yanıt verecekler. Sınavda ortaokul düzeyinde birinci olana bilgisayar, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye fotoğraf makinası; lise ve üniversite düzeyinde birinciye umre, ikinciye Bosna Hersek, üçüncüye Kudüs gezisi hediye edilecek.”

Gençlere Hz. Muhammed’in hayatını öğretmeyi amaçlayan yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde 26 Nisan’da İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu’nda yapılacak törenle verilecek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − thirteen =