Gümrük ve Ticaret Bakanımıza Ziyaret…

0 85

Görevine Yeni Atanan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent TÜFENKÇİ, Vakfımız Mütevelli Heyetinin De Katılımı İle Ziyaret Edildi.
Ticaret ve Gümrük Bakanı Olan Malatya Milletvekili Avukat Bülent Tüfenkçi Makamında Ziyaret Edildi.
Aksa Eğitim Ve Dayanışma Vakfı kurucuları ve mütevelli heyetinin de katıldığı kalabalık bir heyetle görevine yeni atanan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfekçi Bey’i Ankara’da makamında ziyaret ettik. Ziyaret heyetimizde İyilik Derneği, ANESİAD ve Anadolu Öğrenci Birliği başkanları ile yöneticileri de katıldılar.

Soğuk bir Ankara sabahında bizi sıcak bir ortamda misafir edip ağırlayan bakanımız Bülent Tüfekçi’nin verdiği bilgilerde görevine hızlı başladığını müşahade ettik. Hayırlı olması duası ile başlanılan sohbette ANESİAD başkanımız Ali Kılavaz ve iş adamı Mahmut Dönmez beylerin ticaretin hızlı ve daha verimli olabilmesi adına, yaşanılan pratikler üzerinden tavsiye ve talepleri ile İyilik Derneği başkanımız İbrahim Bahar Bey’in ayni yardımların yurt içinden yurt dışına ve yurt dışından yurtiçine daha hızlı transferi adına hızlıca atılabilecek adımlar ve talepler dile getirildi. Ülkemize hicret ederek gelmiş kardeş Suriye halkının sıkıntılarına merhem olma adına ortak bir şekilde yapılabilecekler ve bakanlığın bu konudaki hassasiyeti dillendirildi. Özellikle metropol şehir İstanbul’da sivil toplum faaliyetleri gösteren, toplumun her kesiminde duyarlı, bilinçli ve dindar bir neslin yetişmesi için bir ocak görevi gören AKDAV ve Anadolu Öğrenci Birliği’nin faaliyetleri ile alakalı bilgiler vakıf başkanımız Ahmet Çamurluoğlu tarafından paylaşıldı. Bakanımızın da yabancısı olmadığı bu çalışmaların daha da güçlenmesi adına neler yapılabileceği konusu sıcak sohbet ortamında istişare edildi. Bakanımıza İstanbul’a yapacağı ziyaretlerinde zaman ayırarak, kurumumuzu ziyaret etmelerini, bunun bizi onurlandıracağını ve yaptığımız çalışmaları bizzat yerinde görmelerini istedik.

Ziyaretimizi, Bakanımıza çalışmalarında başarılı olması dileği ve Allah’ın kendisine hizmetlerinde yardımcı olması duası ile toplu fotoğraf çekerek sonlandırdık.

Ankara’da hayırlı olsun ziyaretlerimize halkımızın desteğini alan değerli vekillerimiz ile devam ettik. Sivil toplum çalışmalarına her daim destek veren Malatya milletvekillerimiz Mustafa Şahin Bey’i, Öznur Çalık Hanımefendi’yi, Nurettin Yaşar Bey’i, Elazığ milletvekili Metin Bulut Bey’i, İstanbul milletvekilleri Halis Dalkılıç Bey’i makamlarında ziyaret ettik. Çalışmalarında hayır ve bereket dileklerinde bulunduğumuz vekillerimize sosyal sorumluluk çerçevesinde de Türkiye’nin mevcut gidişatına dik duruşları ile katkıda bulunmalarının, sivil toplumun gelişmesi adına toplumun içinde durarak katkı sunmalarının hayırlı olacağı temennisinde bulunduk. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretlerimiz akşam saatlerinde sona erdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

three × four =