FITRAT DERNEĞİNE ÇİRKİN SALDIRI DÜZENLENDİ

0 44

FITRAT DERNEĞİNE ÇİRKİN SALDIRI DÜZENLENDİ
Sultangazi ilçesinde faaliyet gösteren Fıtrat Derneğine silahlı ve Molotof kokteyli saldırı düzenlendi.
13.08.2016 tarihinde saat 02.30 sularında, Fıtrat derneğine yüzleri kar maskeli bir grup tarafından silahlı ve Molotof kokteylli bir saldırı düzenlenmiştir. Saldırı esnasında dernek binasında maddi hasar oluşmuştur. Herhangi bir can kaybı yaşanmamıştır. Derneğe yapılan çirkin saldırı Sultangazi ilçesinde faaliyet gösteren Stk’ların temsilcileri, ilçe mülki amirleri ve gönüllerin yoğun katılımıyla dernek merkezinde yapılan basın açıklaması ile kınandı.

FITRAT EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI METNİ

Derneğimize yapılan çirkin saldırı, Sultangazi ilçemizde faaliyet gösteren STK’ların temsilcileri, ilçemiz mülki amirleri ve gönüllülerimizin yoğun katılımıyla dernek merkezimizde yapılan bir basın açıklaması ile kınandı.

FITRAT DER 2006 yılından bu yana Sultangazi ilçesinde eğitim ve yardım alanında yaptığı çalışmalarla halkımızın teveccühünü kazanmıştır. Bu menfur saldırı özelde derneğimize genelde İslam’a , insanlığa yapılmış bir saldırıdır. 15 Temmuz günü ülkemizin geleceğine kastedenler bu gün de Sultangazi’nin geleceğine kurşun sıkmaktadırlar. Bu gün kundaklama girişiminde bulunulan FITRAT DER gibi tüm dernek ve vakıf tarzı yapılanmalar; Dini,milli ve kültürel değerlerin teminatıdırlar. Terör örgütlerinin hazımsızlığı da bu nedenledir. Ama bilinmelidir ki Bu ülkenin asli unsurları olarak bizler çocuklarımıza sahip çıkmaya, nesillerin nöbetini tutmaya ve onları, terör örgütlerinin karanlık kucaklarına bırakmamaya kararlıyız.Türkiye toplumu din,dil,ırk,kültür ayrımı yapılmaksızın bir arada yaşamayı yakın zamanda göstermiş,gelecekte de gösterecektir. Bizleri bir arada tutan adalet harcını çözmeye, dirlik ve birliğimizi bozmaya hiçbir terör örgütünün gücü yetmeyecektir. FITRAT DER, harcı imanla karılmış bu binanın sağlam bir tuğlası olarak kalmaya ve çalışmaya devam edecektir.Temennimiz bu kundaklama işleminin arkasında ki karanlık ellerin bir an önce yakalanarak adalet önüne çıkarılıp gereken cezayı almalarıdır.Ayrıca kundaklama sonrası ivedilikle evlerinden çıkarak oluşan yangına müdahale eden ve bu saldırının daha büyük zararlara yol açmasını engelleyen komşularımıza gönülden teşekkürü bir borç biliriz.FITRAT DER bu güne kadar olduğu gibi bu günden sonra da her türlü eğitim ve yardım çalışmalarına devam edecek, bu menfur saldırı yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları asla kesintiye uğratamayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

two + four =